Integracja Miodowy Młyn

Eventy tematyczne

Krok po kroku wprowadzamy klientów w świat naszych pasji, dzięki temu możemy tworzyć kreatywne projekty.

  1. Kulinarno – muzyczne podróże bez pakowania walizek
  2. Tajemnice Zamku Krzyżtopów

Podróże kulinarno – muzyczne to niesamowita przygoda w trakcie której bawimy się przy muzyce i kosztujemy serwowanych przez szefa kuchni specjałów z wybranego regionu świata.

Atrakcje turystyczne

  • zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej Opatowa,
  • zwiedzanie kolegiaty Św. Marcina z XII w. w Opatowie ze słynnym “Lamentem Opatowskim”,
  • zwiedzanie ruin zamku Krzyżtopór – 17 km,
  • zwiedzanie Krzemionek – 25 km”,
  • zwiedzanie Sandomierza – 30 km”,
  • Święty Krzyż – 30 km”,
  • Ćmielów, żywe muzeum porcelany – 16 km”,

Możliwość zamówienia przewodnika i transportu.

Opatów – XII-wieczna Kolegiata św. Marcina, Brama Warszawska z XVI wieku wraz z pozostałościami dawnych murów obronnych.

W bliskiej okolicy:

17 km – Magnacki zamek Krzyżtopór w Ujeździe, największy w Europie do czasu wybudowania Wersalu. Historia powstania pałacu i jego świetności pozostaje wciąż nie do końca poznana. Jest to powodem do narastania wokół niego legend. Jedną z nich jest opowieść o zastosowaniu w pałacu symboliki liczb nawiązującej do kalendarza: okien miał tyle, ile dni w roku, pokoi tyle, ile tygodni; sal wielkich tyle, ile miesięcy, a cztery narożne jego baszty odpowiadały liczbie kwartałów.

30 km – Święty Krzyż Najstarsze sanktuarium na ziemiach polskich, w którym od 1000 lat są przechowywane i czczone Relikwie Krzyża Świętego. Ufundowanie opactwa świętokrzyskiego przypisuje się Bolesławowi Chrobremu i datuje się na rok 1006. Istnieje też wersja, która dzieło to przypisuje Bolesławowi Krzywoustemu. Opactwo pierwotnie oddano Benedyktynom. Było ono wielokrotnie łupione. Największy rozkwit zawdzięczało panowaniu Jagiellonów, a w szczególności Kazimierza Jagiellończyka.

16 km – Pierwsze i jedyne w Polsce Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie zaprasza do obejrzenia na żywo jak ręcznie powstaje porcelana. Fabryka Porcelany zatrzymała w czasie ponadczasowe wartości i osiągnięcia pokoleń pracujących w porcelanie. Odtworzyła najlepsze wzory, tradycje i wartości, ponieważ porcelana to więcej niż szlachetny wyrób.

25 km – Kompleks prahistorycznych kopalń krzemienia pasiastego w Krzemionkach koło Ostrowca Świętokrzyskiego to jeden z najciekawszych i największych obiektów tego typu na świecie. Ze względu na swoją wyjątkowość i walory naukowe teren kopalń jest objęty ochroną archeologiczną i przyrodniczą oraz posiada status Pomnika Historii. Pradziejowe kopalnie krzemienia w Krzemionkach pretendują także do wpisania na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

Oferta obowiązuje od 01.02.2024 do 31.12.2024

W celu sprawdzenia wolnych terminów lub rezerwacji prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy:
Iwona Bąk, tel: +48 533 355 394, e-mail: i.bak@miodowymlyn.pl.