PL | EN | RU     recepcja@miodowymlyn.pl  tel: 533 355 393, 15 831 00 50

Dla firm

Dodatkowe usługi

Eventy tematyczne
Podróże muzyczno kulinarne, zapraszamy naszych gości na niesamowita przygodę w trakcie której bawimy się przy muzyce i kosztujemy serwowanych przez szefa kuchni specjałów z wybranego regionu świata.

z14 z15 z16

Zwiedzanie winnicy Państwa Wioletty i Grzegorza Brzostowiczów w Opatowie

z17 z18a

Krok po kroku wprowadzamy klientów w świat naszych pasji, dzięki temu możemy tworzyć kreatywne projekty, które na pewno państwa zaskoczą.      

Lokalizacja blisko historycznego centrum – 100 metrów, umożliwia zwiedzanie miejscowych atrakcji turystycznych:
XII-wieczna Kolegiata św. Marcina, Brama Warszawska z XVI wieku wraz z pozostałościami dawnych murów obronnych najdłuższa w Polsce Podziemna Trasa Turystyczna, dzięki której można zagłębić się w czeluści podziemnych korytarzy i piwnic.

 z19  z20  z21  z22

W bliskiej okolicy hotelu Świętokrzyskie czaruje:

(17 km) Magnacki zamek Krzyżtopór w Ujeździe, największy w Europie do czasu wybudowania Wersalu. Historia powstania pałacu i jego świetności pozostaje wciąż nie do końca poznana. Jest to powodem do narastania wokół niego legend. Jedną z nich jest opowieść o zastosowaniu w pałacu symboliki liczb nawiązującej do kalendarza: okien miał tyle, ile dni w roku, pokoi tyle, ile tygodni; sal wielkich tyle, ile miesięcy, a cztery narożne jego baszty odpowiadały liczbie kwartałów.
z23
(30 km) Święty Krzyż Najstarsze sanktuarium na ziemiach polskich, w którym od 1000 lat są przechowywane i czczone Relikwie Krzyża Świętego. Ufundowanie opactwa świętokrzyskiego przypisuje się Bolesławowi Chrobremu i datuje się na rok 1006. Istnieje też wersja, która dzieło to przypisuje Bolesławowi Krzywoustemu. Opactwo pierwotnie oddano Benedyktynom. Było ono wielokrotnie łupione. Największy rozkwit zawdzięczało panowaniu Jagiellonów, a w szczególności Kazimierza Jagiellończyka.
z24
(16 km) Pierwsze i jedyne w Polsce Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie zaprasza do obejrzenia na żywo jak  ręcznie powstaje porcelana. Fabryka Porcelany zatrzymała w czasie ponadczasowe wartości i osiągnięcia pokoleń pracujących w porcelanie. Odtworzyła najlepsze wzory, tradycje i wartości, ponieważ porcelana to więcej niż szlachetny wyrób.
z25
(25 km) Kompleks prahistorycznych kopalń krzemienia pasiastego w Krzemionkach koło Ostrowca Świętokrzyskiego to jeden z najciekawszych i największych obiektów tego typu na świecie. Ze względu na swoją wyjątkowość i walory naukowe teren kopalń jest objęty ochroną archeologiczną i przyrodniczą oraz posiada status Pomnika Historii. Pradziejowe kopalnie krzemienia w Krzemionkach pretendują także do wpisania na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.
z26

 

Oferta obowiązuje od 01.01.2015 do 31.12.2015

W celu sprawdzenia wolnych terminów lub rezerwacji prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy:
Iwona Bąk, tel: +48 533 355 394, e-mail: i.bak@miodowymlyn.pl