PL | EN | RU     recepcja@miodowymlyn.pl  tel: 533 355 393, 15 831 00 50

Integracja i eventy

Eventy tematyczne

Krok po kroku wprowadzamy klientów w świat naszych pasji, dzięki temu możemy tworzyć kreatywne projekty.
1. Kulinarno – muzyczne podróże bez pakowania walizek
2. Nocne zwiedzanie ruin Zamku Krzyżtopór z przewodnikiem
3. Wieczór: „świętokrzyskie bajanie”
4. Wieczór ze świętokrzyskimi czarownicami
5. Gra terenowa w Opatowie oparta na scenariuszu z wplecioną fabułą

Podróże kulinarno – muzyczne to niesamowita przygoda w trakcie której bawimy się przy muzyce i kosztujemy serwowanych przez szefa kuchni specjałów z wybranego regionu świata.

z14 z15 z16

Atrakcje turystyczne:

  • – zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej Opatowa,
  • – zwiedzanie kolegiaty Św. Marcina z XII w. w Opatowie ze słynnym „Lamentem Opatowskim”,
  • – zwiedzanie ruin zamku Krzyżtopór – 17 km,
  • – wiedzanie Krzemionek – 25 km”,
  • – zwiedzanie Sandomierza – 30 km”,
  • – Święty Krzyż – 30 km”,
  • – Ćmielów, żywe muzeum porcelany – 16 km”,

Możliwość zamówienia przewodnika i transportu.

Opatów – XII-wieczna Kolegiata św. Marcina, Brama Warszawska z XVI wieku wraz z pozostałościami dawnych murów obronnych..

 z19  z20

Opatów – XII-wieczna Kolegiata św. Marcina, Brama Warszawska z XVI wieku wraz z pozostałościami dawnych murów obronnych..

 z21  z22

W bliskiej okolicy:

17 km – Magnacki zamek Krzyżtopór w Ujeździe, największy w Europie do czasu wybudowania Wersalu. Historia powstania pałacu i jego świetności pozostaje wciąż nie do końca poznana. Jest to powodem do narastania wokół niego legend. Jedną z nich jest opowieść o zastosowaniu w pałacu symboliki liczb nawiązującej do kalendarza: okien miał tyle, ile dni w roku, pokoi tyle, ile tygodni; sal wielkich tyle, ile miesięcy, a cztery narożne jego baszty odpowiadały liczbie kwartałów.
z23
30 km – Święty Krzyż Najstarsze sanktuarium na ziemiach polskich, w którym od 1000 lat są przechowywane i czczone Relikwie Krzyża Świętego. Ufundowanie opactwa świętokrzyskiego przypisuje się Bolesławowi Chrobremu i datuje się na rok 1006. Istnieje też wersja, która dzieło to przypisuje Bolesławowi Krzywoustemu. Opactwo pierwotnie oddano Benedyktynom. Było ono wielokrotnie łupione. Największy rozkwit zawdzięczało panowaniu Jagiellonów, a w szczególności Kazimierza Jagiellończyka.
z24
16 km – Pierwsze i jedyne w Polsce Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie zaprasza do obejrzenia na żywo jak  ręcznie powstaje porcelana. Fabryka Porcelany zatrzymała w czasie ponadczasowe wartości i osiągnięcia pokoleń pracujących w porcelanie. Odtworzyła najlepsze wzory, tradycje i wartości, ponieważ porcelana to więcej niż szlachetny wyrób.
z25
25 km – Kompleks prahistorycznych kopalń krzemienia pasiastego w Krzemionkach koło Ostrowca Świętokrzyskiego to jeden z najciekawszych i największych obiektów tego typu na świecie. Ze względu na swoją wyjątkowość i walory naukowe teren kopalń jest objęty ochroną archeologiczną i przyrodniczą oraz posiada status Pomnika Historii. Pradziejowe kopalnie krzemienia w Krzemionkach pretendują także do wpisania na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.
z26

 

Oferta obowiązuje od 20.09.2018 do 31.12.2019

W celu sprawdzenia wolnych terminów lub rezerwacji prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy:
Iwona Bąk, tel: +48 533 355 394, e-mail: i.bak@miodowymlyn.pl